Dzieciństwo i lata wojny spędził w rodzinnym Krakowie. Studiował na Wydziale Budownictwa Wodnego Politechniki Gdańskiej (absolwent z 1961), a następnie ukończył studia na Wydziale Reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej PWSTiF (1968). Pracę magisterską na temat „Humphrey Bogart. Aktor i mit” obronił w roku 1974. Samodzielnym debiutem reżyserskim Marka Piestraka była 24-minutowa nowela telewizyjna pt. „Cicha noc, święta noc” (1970), opowiadająca historię zamachu na położony w górach posterunek niemiecki. Do jego najbardziej znanych dzieł reżyserskich należą „Śledztwo” (według opowiadania S. Lema), “Test pilota Pirxa” (także na podstawie opowiadania S. Lema „Rozprawa”), “Wilczyca”, serial telewizyjny “Przyłbice i kaptury”, “Klątwa Doliny Węży”, niektóre odcinki telenoweli “Życie jak poker” oraz “Samo Życie”. Jest również autorem dokumentalnego filmu biograficznego o Leonie Niemczyku („Zawodowiec”), a także szeregu filmów dokumentalnych o tematyce alpinistycznej. Odbył praktykę w Hollywood, przy filmie Romana Polańskiego “Dziecko Rosemary”
Spotkanie z Markiem Piestrakiem odbędzie się w Lublinie po seansie jego filmu “Wilczyca“ (28 listopada, 18:00), Kino CK.
Po seansie filmu "Wilkołak" w Warszawie (8 grudnia, 18:00) spotkanie z reżyserem Adrianem Pankiem i operatorem Dominikiem Danilczykiem. ADRIAN PANEK - urodzony w 1975 r. w Warszawie. Jest absolwentem…
Pat Swinney Kaufman przez dziewiętnaście lat pracowała na stanowisku dyrektora wykonawczego Urzędu Gubernatora stanu Nowy Jork ds. Kinematografii i rozwoju telewizji oraz jako zastępczyni komisarza w Empire State Development. Pomagała…